Po celou dobu trvání akce máme zajištěný překlad do německého jazyka!

Zveme Vás na letošní Schöberbergrennen, závod do vrchu Šébr. Akce se bude konat o víkendu 24.5. – 26.5.2024.

Jako vždy půjde o velkolepou akci pro majitelé veteránských vozidel ale i pro diváky.

Budeme slavit 100 let od prvního vítězství československého jezdce na československém automobilu v historii mezinárodních závodů automobilů do vrchu – vůz Walter 0 právě u nás na Šébru.

Ale hlavně oslavíme 110 let od založení našeho klubu!

Místo konání akce: Koupaliště Varnsdorf, https://en.mapy.cz/s/huzopopolo

Program akce níže na plakátku a pod ním v textové podobě (pro automatické překladače do cizích jazyků).

Na akci bude možno zakoupit nové tričko či plaketu, vyhrát veteránský vůz nebo si nechat udělat atestaci vozidla komisařem. Každý účastník s veteránem obdrží dárkovou tašku s drobnými dárky, např. lahodný nápoj Targa Florio a kupon do tomboly o model LEGO.

Majitelé veteránů, registrujte se prosím předem pomocí přihlášky níže a a plaťte online předem. moc nám tím pomůžete s organizací, děkujeme! Chápeme vyčkávače dobrého počasí a tak je samozřejmě možno se registrovat i v den akce.

Diváci, vstup do areálu máte zdarma, resp. je na bázi dobrovolného vstupného. Pokud ale chcete využít některou z atrakcí (jízda na čtyřkolce, simulátor nárazu vozidla, vyzkoušet si kokpit větroně Blaník nebo vyhrát LEGO, musíte si zaplatit slosovatelnou vstupenku – děti 50Kč a dospělí 100Kč).

Upozorňujeme, že vstup a pohyb po areálu je jako vždy na vlastní nebezpečí!

Letošní projížďkou si projedeme celkem 3 historické závodní tratě v našem regionu! Nejprve opět uctíme původní čtyřkilometrovou závodní trať Schöberbergrennen (čerpací stanice na Mýtě – Šébr), na Nové Huti zahneme doprava mimo silný provoz a pojedeme po proudu říčky Kamenice skrze malebné Kytlice a Mlýny. Před Českou Kamenicí zahneme ostře doprava a vyjedeme si další historickou trať Lísku směr Chřibská. Po II/263 dojedeme do Rybniště a pak po II/264 opět kousek po další historické závodní trati (Rumburský trojúhelník) zpět na koupaliště Varnsdorf. Pamatujte tedy – z Mýta nás čeká pouze 2x doprava, jinak jedeme stále rovně : ) Vyrazíme v 15:15, to abychom se vyhnuli spadlým závorám na trati.

Trať má příjemných 45km a měli bysme ji zvládnout projet do jedné hodiny. Orientační časy průjezdů: Výjezd 15:15, Mýto – 15:20, ŠÉBR – 15:25, Kytlice – 15:35, Mlýny – 15:40, Líska – 15:50, Chřibská – 16:00, Rybniště – 16:05, Jiřetín p/J – 16:10, návrat 16:15.

Link na mapu: https://en.mapy.cz/s/ducatevavo

https://www.kudyznudy.cz/

Program v textové podobě: 9hod – 11hod registrace majitelů veteránů, 11hod oficiální zahájení akce, 11hod – 12hod předvádění vozidel, 12hod – 13hod soutěž o nejlepší zvuk vozidla, 13hod – 14hod seskok parašutistů, 14hod-14,30hod dětský hasičský sbor Varnsdorf, 14,30hod – 14,45hod vyhlášení soutěží veteránů, 15,15hod odjezd na vyjížďku, 14hod – 17hod volný cruising po areálu, hod klikovou hřídelí, 17hod vyhlášení výherců LEGO modelů, 18hod – 23hod živá hudba.