X. ročník 2022 – report

Vážení přátelé, kamarádi a příznivci historie motorismu! Děkujeme vám všem moc za účast a některým i za pomoc na letošním X. ročníku Závodu do vrchu Šébr – Schöberbergrennen 2022. Počasí vyšlo na výbornou, a co si budeme povídat, počasí dělá tak 70% úspěchu takovéto venkovní akce.

Ale sportovně-kulturní událost se nevytvoří sama. Celou akci zosnovala naše komorní parta nadšenců – „petrolhedů“. Již koncem roku 2021 jsme vytvořili pracovní skupinu o počtu 7 osob, která jednak v únoru 2022 obnovila místní motoristický spolek, který byl založen roku 1914, ale hlavně intenzivně pracovala na přípravě letošního ročníku Šébru. To co jste zažili v sobotu nás stálo v součtu několik stovek hodin práce. Pokud se vám naše akce líbila, pak to byl dobře strávený čas! Takže velké díky Vašku, Martine, Petro, Jardo, Helčo a a Jirko! Díky také Honzovi Němcovi za překlady do němčiny a odborný dozor, městu Varnsdorf za poskytnutí prostor pro konání akce, technické pomoci a finančního daru a všem dobrovolníkům, kteří nám během akce pomáhali!

Oproti loňské spontánní jízdě určené především majitelům veteránů jsme chtěli letošek více otevřít i divákům a dostat více do povědomí zajímavou motohistorii našeho regionu. Proto jsme sraz přesunuli z náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou na koupaliště města Varnsdorf, kde nyní náš klub sídlí v Husově ulici. Proto jsme nachystali doprovodný program jak pro děti tak pro dospělé včetně večerního koncertu skupiny Tohard. Děti měly přes den možnost si zasoutěžit v různých disciplínách, poučit se jak zachránit život v Rescue stánku nebo si třeba nechat pomalovat obličej. Hlavní dětskou cenou byla stavebnice Lego Porsche 911 v ceně téměř 3tis korun. Své umění nám předvedli členové modelářského a hasičského kroužku. Pro hladové a žíznivé bylo k dizpozici hned několik stánků s občerstvením. Nechyběly také stánky s upomínkovými předměty s motoristickou tématikou. Pro majitele veteránů jsme připravili tradiční soutěže jako nejstarší či nejhezčí vozidlo, vozidlo z největší dálky (Zlín), nejlepší kostýmy posádky nebo nejmocnější zvuk vozidla. Kolem 11 hodiny proběhla fundovaná přednáška Honzy Němce, autora knihy Motoristé na Šébru a pod Šébrem. Za pomocí projekce historických fotografií poutavě povyprávěl o historii našeho klubu a závodů do vrchu Šébr.

V této nastavené tradici se budeme snažit pokračovat a Schöberbergrennen každým rokem stále vylepšovat. Příští rok bychom si již konečně rádi zazávodili, tak nám držte palce… Letos nás navštívilo zhruba 80 historických automobilů, 45 historických motocyklů, 2 traktory a 20 soudobých motocyklů. Velmi nás potěšila hojná účast kolegů z Německa, kteří mimo jiné přivezli i velmi vzácné motocykly z dvacátých let. Na parkovišti diváku bylo ve špičce přes 150 automobilů. Diváky spočítané nemáme, jelikož vstupné bylo dobrovolné. Tímto moc děkujeme všem dobrým lidem, kteří přispěli do našeho rozpočtu akce, která by nebyla možná bez sponzorů uvedených zde pod článkem a kterým také vřele děkujeme.

Ale nezoufejte, uvidíme se dříve než v květnu 2023. A to sice na II. ročníku Zimního Schöberbergrennenu! Těšíme se na vaše alegorické sáně, hodnotné ceny pro vítěze budou zajištěny. Sledujte náš web pro více informací.

Kompletní fotogalerie je zde.

Další foto v Děčínském deníku zde.

4 komentáře u “X. ročník 2022 – report

 1. jirka řehák Reagovat

  Zdravím pořadatele,

  velmi děkujeme za nádherný zážitek. Musím vyzdvihnout pořadatele. Vše, ale opravdu vše na výbornou. Především bych rád poděkoval za celou naší rodinu za spanilou jízdu – to byla opravdu pohádka, krajina, místa zastávek, organizace. Byli jsme jedni z mála kteří na místě v sobotu spali a udělali jsme dobře. Příští rok se na Vás budeme těšit. Řehákovi – GMC Vandura + pes 🙂

 2. petr kohoutek Reagovat

  akce byla perfektni vcetne okolni prirody a tez poradatelu .
  diky a jsme jiz prihlaseni na rocnik 2023
  zdravim Petr Kohoutek VCC PRAGA CAR CLUB PRAHA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *