XI. ročník 2023 – report

FOTOGALERIE

Vážení přátelé, kamarádi a příznivci historie motorismu! Opět děkujeme všem moc za účast na letošním XI. ročníku Závodu do vrchu Šébr – Schöberbergrennen 2023 který se uskutečnil v sobotu 20. května. Počasí nám opět jako zázrakem vyšlo na výbornou, i když to tak zprvu vůbec nevypadalo a předpověď hlásila déšť.

Jak jsme již avizovali, letošní ročník byl věnovaný nejrychlejší domácnosti v Evropě dvacátých let minulého století, manželům Junkovým, kteří se přesně před sto lety poprvé účastnili našich závodů na voze Bugatti T32 Tank. Proto jsme u Autoklubu České republiky vyjednali zapůjčení výstavy deseti panelů o Elišce Junkové a proto akci zahájil vnuk Elišky, pan Jiří Junek, krátkou vzpomínkou na svou babičku. Panely dobře posloužily při přednášce o Junkových, kterou odpresentoval předseda Severočeského klubu motoristů Pavel Bulejko. I ceny do tomboly byly spjaty s tématem letošního Šébru – modely vozů Bugatti. Tedy se značkou nerozlučně spjatou s manželi Junkovými, kteří byli dokonce blízkými přáteli Ettore Bugattiho. Třetí cenou byl model Lego Bugatti Bolide v hodnotě 1tis Kč, druhou cenou kovový model žluté Bugatti T35 v měřítku 1:12 v hodnotě 3tis Kč (přesně s touto bugou ve žluté barvě přezdívanou „Otakárek“ závodil Čeněk Junek u nás na Šébru a Eliška vyhrála závod Targa Florio v roce 1928). První cenou byl famozní luxusní model Lego Bugatti Chiron v měřítku 1:8 v hodnotě 10tis Kč. Letos jsme obohatili doprovodný program pro děti a dospělé o simulátor otočení vozidla, dále o jízdu na čtyřkolce, lety vrtulníkem, exhibiční seskok parašutistů a možnost okusit kokpit legendárního větroně Blaník. Klubu se také podařilo dojednat, že nás navštívilo 6 moderních superaut (Bentley Continental s motorem o 12 válcích, dvě Ferrari, Porsche 911, Mercedes AMG GT a kabrio Mercedes S63) jako hezká protiváha historických vozidel. Tato vozidla udělala radost převážně mladšímu publiku, které se u vozů hojně fotilo. Své umění nám během dne opět předvedli členové modelářských a hasičských kroužků. Pro majitele veteránů jsme opět připravili tradiční soutěže jako nejstarší či nejhezčí vozidlo (závodní BMW Dixi z roku 1930 o objemu 750ccm a výkonu 18HP), vozidlo z největší dálky (Belgie, 1000km po vlastní ose), nejlepší kostýmy posádky nebo nejmocnější zvuk vozidla. V 15hod pak vozidla vyrazila na spanilou jízdu malebnou krajinou délky přibližně 40km přes Šébr, Cvikov a Mařenice zpět přes Šébr na koupaliště (zde je potřeba se omluviti za zpoždění, plánovaný odjezd byl ve 14hod – omlouváme se všem účastníkům i čekajícím divákům podél trati, dáme si na to příště pozor). Večernímu programu vévodil koncert skupiny Kabát Revival Varnsdorf, který akci Šébr 2023 zakončil.

Letos nás navštívilo zhruba 125 automobilů a 45 motocyklů, tedy celkem 170 kusů krásné techniky. Areál je schopný pojmout určitě ještě dalších minimálně 100 aut, tak se nebojte příští rok přihlásit a dorazit! Diváky spočítáné nemáme, jelikož je vstupné do areálu dobrovolné, ale odhadujeme návštěvnost na přibližně 2000 – 3000 diváků.

Ale nezoufejte, uvidíme se dříve než v květnu 2024. A to sice na III. ročníku Zimního Schöberbergrennenu někdy kolem února 2024! Těšíme se na vaše alegorické sáně, hodnotné ceny pro vítěze budou zajištěny. Sledujte náš web pro více informací.

Velké díky týmu Severočeského klubu motoristů (Vašek, Martin, Petra, Jarda a Pavel plus stálí příznivci Helča a Jirka), díky městu Varnsdorf za poskytnutý prostor koupaliště pro konání akce, technickou pomoc a za finanční dar. Díky všem dobrovolníkům, kteří nám během akce pomáhali. Díky Autoklubu České republiky za zapůjčení výstavy o Elišce Junkové a Aeroklubu Česká Lípa za zapůjčení Blaníku. Díky firmě Kofola, která na akci darovala nealkoholické nápoje Targa Florio, pravý to drink správného veteránisty! A samozřejmě díky sponzorům, bez jejichž finanční podpory by to nešlo: ABM Mosty, B2Assests, Hanyš, Deus, ForWood, Neurologie sro, Alpen, Mondi, Zeps a Samat.

2 komentáře u “XI. ročník 2023 – report

  1. Škuthan František Reagovat

    Velice se nám Vaše akce líbila,navázal jsem nové kontakty.například pan doktor JÁRA,Jsem ještě předválečný ročník narozením,,váš sraz se vydařil,zvláště díky některým pilířům mezi organizátory.SKVĚLÁ byla paní která měla na starosti tašky na autě.Děkuji Vám a pokud zdraví dovolí rád přijedu opět Za celý den jsem na svém MB 450 SL, najezdil 350 kilometrů Byl to příjemný den.Zdraví Vás strý veteránistaŠkuthan František 84 roků.se svojí kamarádkou.Jarkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *