XI. ročník závodu do vrchu Šébr – Schöberbergrennen – proběhl o víkendu pátek 19. až neděle 21. května 2023, opět na koupališti Varnsdorf – Google maps, Mapy.cz

ORGANIZAĆNÍ POKYNY ZDE

Letošní ročník byl věnován značce Bugatti a manželům Junkovým

V roce 2023 je tomu přesně 100 let co se našich závodů do vrchu Šébr poprvé účastnili na své Bugatti (typ 32 tank – přezdívaný „želva“) manželé Čeněk a Eliška Junkovi. Proti nim v roce 1923 na vozech Bugatti závodili také legendární krásnolipák Alfred Hielle, člověk jenž stál u zrodu firmy Bugatti (v dnešní terminologii „investoval do start-upu“), a jeho přítel Rudolf Kögler, jenž vozy Bugatti importované Alfredem jako první v Čechách prodával a servisoval ve své garáži právě v nedaleké malebné Krásné Lípě. Ano, první bugatky se v Rakousku-Uhersku, potažmo Československu daly pořídit právě zde u nás na severu! Junkovi se po roce 1923 našeho závodu do vrchu Šébr zůčastnili na „bugách“ ještě několikrát, většinou jako vítězové. Letošní ročník je tedy věnovaný právě značce Bugatti a manželům Junkovým.

Detailnější historie závodění manželů Junkových na Šébru a program akce zde.

Trasa letošní projížďky bude mít cca 40km s jedinou zastávkou v pivovaru Cvikov, plán trasy zde.

Limit pro vozy a motocykly je r.v. 1989. Výjimku uděluje klub (např. pro moderní závodní nebo exkluzivní sportovní vozy atp.). Pozor – plakety letos omezeny počtem 100ks!

Hlavní cenou je exkluzivní model Bugatti Chiron v měřítku 1:8 délky 56cm v hodnotě 10 000 Kč.

Těšíme se na vás!

https://www.kudyznudy.cz/

https://www.portalridice.cz/